فردویژن 1402

پیشگیری از سرقت منزل – نکات طلایی

همه ما فکر می کنیم که سارقین فقط ویلاهای فانتزی و مجلل را هدف قرار می دهند. در صورتی که، این همیشه درست نیست. محله های خلوت تر می توانند جنایتکاران بی قلب و بی رحم را پنهان کنند. روش های بسیاری برای محافظت از خانه های ما وجود دارد ، همچنین بهتر است بدانید که سارقین چگونه خانه های مورد نظرشان را هدف قرار می دهند.
کسی نمی داند چه چیزی در ذهن سارقان است ، پلیس ها و کارشناسان لیستی از اطلاعات مفیدی را ارائه داده اند که می تواند خطر قربانی شدن توسط این جنایات را کاهش دهند.  رعایت این نکات ، به همراه یک سیستم امنیتی خوب ، می تواند خانه شما را کاملاً ضد سرقت کند.

سارقین چه می خواهند؟


سارقان آماده سرقت همه چیزهایی هستند که دارای ارزش بالایی باشند، از جمله جواهرات، فناوری، قطعه هنری. با این وجود ، برخی از آنها ممکن است بیشتر علاقه مند به گرفتن اطلاعات شخصی شما و به تبع آن هویت شما باشند.
اگر متوجه شدید شخصی وارد خانه شما شده است ، اما به نظر نمی رسد چیزی به سرقت رفته باشد، باید بررسی کنید که آیا همه اسناد ارزشمند شما (صورت های بانکی، تصاویر مربوط به شما و خانواده یا شناسنامه شما) هنوز در جای خود هستند یا خیر.
اگر شخصی رایانه یا هر وسیله دیگر شما را سرقت کند، یکی از اولین چیزهایی که باید در نظر بگیرید میزان اطلاعات شخصی است که آن شخص به تازگی به آن دسترسی پیدا کرده است.

چرا سارقین مکانهای خاص را هدف قرار می دهند؟


همانطور که می توانید تصور کنید سارقین خانه هایی را انتخاب می کنند که به راحتی قابل ورود باشند. قبل از اینکه سعی کنند اموال شما را به سرقت ببرند، به احتمال زیاد روزها و یا چند هفته وقت میگزارند ، تا اطلاعات کاملی از محله وعادتهای شما بدست آورند.
آنها معمولاً در مناطق منزوی شهر به دنبال مورد های خاصی می گردند که یا برای مدت طولانی خالی مانده اند. همچنین داشتن یک ماشین گران قیمت در پارکینگ ممکن است نظر سارقان را جلب کند.

چه موقع احتمالاً سارقین دست به سرقت می زنند؟


همانطور که گفته شد، سارقین حرفه ای رفتار و رفت و آمدهای شما را کنترل می کنند تا از بازه زمانی که در خانه نیستید، اطمینان پیدا کنند. از سوی دیگر، تابستان فصل بسیار خوبی برای تعطیلات است. اکثر مردم تعطیلات تابستانی را سپری می کنند ، محله ها  نیز خلوت تر هستند چرا که مدارس هم تعطیل هستند.
همیشه باید به آنچه در رسانه های اجتماعی ارسال می کنید توجه کنید. هرگز نباید تاریخ دقیقی را که قرار نیست در خانه باشید را ذکر کنید ، به ویژه اگر مشخصات شما در دسترس عموم باشد.
هنگامی که تصاویری از خانه خود ارسال می کنید، سعی کنید راه های آسان ورود به خانه از قبیل درهای بدون حفاظ ، پنجره های قفل نشده و حتی درب های گاراژ را آشکار نکنید.

راه های آسان که ممکن است سارقان آنها را هدف قرار دهند


سارقان در ابتدا به دنبال هر نقطه ضعفی هستند که خانه شما داشته باشد. این شامل درب های خانه، درب های قدیمی و پنجره های بدون حفاظ می شوند.  اگر در یک طبقه همکف مسکونی زندگی می کنید باید از درب شیشه ای خودداری کنید، زیرا به راحتی می توان آنها را شکست.
پنجره های تهویه هوا نیز راهی آسان برای ورود هستند. سارقان می توانند از هر فضای باز وارد شوند.  از طرف دیگر ، برخی از مجرمان می توانند از ابزارهایی مانند دیلم یا کلیدهای یدک برای ورود استفاده کنند.

چگونه می توانید خانه خود را ضد سرقت کنید؟


بهترین راه برای محافظت از خانه و خانواده در برابر سارقین، نصب سیستم های امنیتی است. با این وجود ، آلارم  و چند دوربین امنیتی می توانند بازدارنده عالی برای سارقان باشند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته می توانند به شما کمک کنند تا از هر کجا، از جمله هنگام تعطیلات، مراقب خانه خود باشید.
ایده خوب دیگر ممکن است نصب درب امنیتی استیل یا فلزی باشد. هنگامی که منزل خود را برای مدت طولانی ترک می کنید، فراموش نکنید که تمام در و پنجره ها از جمله درهای ورود و گاراژ خود را قفل کنید. اگر به خانه ای جدید منتقل می شوید ، باید بلافاصله قفل ها را تغییر دهید و بررسی کنید که هیچ مکان قابل دسترسی برای سارقین وجود ندارد.
اگر به مرخصی می روید و از امنیت خانه خود نگران هستید، در حد امکان از یک دوست یا یکی از آشنایان بخواهید که مرتباً به خانه شما سر بزند. سعی کنید تا زمان بازگشت، عکس یا جزئیات مربوط به تعطیلات خود را در شبکه های اجتماعی ارسال نکنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.