فردویژن 1402

برندهای معروف هوشمندسازی ساختمان و منزل

همه چیز از زمانی شروع شد که جمعی از کارشناسان برق و رایانه تصمیم گرفتند ساختار سنتی برق ساختمان را متحول کنند. زمانش رسیده بود که اتوماسیون با تمام ابعاد پیشرفته آن وارد ساختمان شود و روحی تازه در کالبد بی جان خانه ها بدمد. پیش بینی دقیقی که سال بعد IBM در جلسات Next Five in Five خویش آنرا تایید کرد و طی نوشتاری رسمی پیش بینی کرد که یکی از پنج پدیده ای که طی پنج سال آینده دنیا را متحول خواهد ساخت پدیده خانه هوشمند است. بنیانگذاران M&H طی جلسات انبوه و طولانی به پیگیری سیستمی بودند تا بوسیله آن وارد این دنیای جدید شوند. همزمان با آن شماری از شرکت های اروپایی و امریکایی در همین امتداد به محصولاتی دست یافته بودند و آنرا بعنوان تجهیزات منزل هوشمند و یا در قالب دیگر و بهتر آن بعنوان BMS به بازار ارائه می کردند. ساده ترین روش، بررسی این محصولات و گزینش بهترین آنها و در گام بعدی دریافت نمایندگی از شرکت تولید کننده خارجی بود. عدم صرف خرج بسیار و عدم نیاز به ایجاد یک ساختار بزرگ برای فرآوری سیستم هوشمند امتیازاتی بودند که نمی شد از آنها گذشت.

مقایسه برندهای هوشمند سازی ساختمان


چرا باید برندهای هوشمند سازی ساختمان را باهم مقایسه کرد؟ زندگی در یک ساختمان هوشمند که حرف ما را می فهمد و دستورات ما را مو به مو و با دقت انجام می دهد بدون اینکه احتیاج به حضور فیزیکی ما در خانه باشد رویای همیشگی ما و بقیه مردم بوده است و سالهای زیادی کمپانی ها و افراد زیادی سعی کردند که این رویا را تبدیل به حقیقت کنند و در پایان هم موفق شدند. با مقایسه برندهای سرشناس هوشمند سازی ساختمان کاملا مشخص است که دغدغه اصلی تولید کنندگان تجهیزات و لوازم ساختمان هوشمند،  تبدیل هوشمند سازی ساختمان از کاری لوکس و لاکچری به یک ضرورت در ساختمان سازی و ایجاد امکان خرید و نصب ساز و برگ هوشمند سازی ساختمان  برای افراد و خانواده های بیشتری با درآمدهای سطح متوسط است تا همه بتوانند از بستر تکنولوژی برای استفاده از وسایل منزل خود بهره مند شوند.

برندهای هوشمند سازی ساختمان


این روزها کمپانی ها و برندهای سرشناس زیادی در زمینه هوشمند سازی ساختمان کار می کنند که محصولات انبوه با رنج قیمتی متنوعی را هم فرآوری می کنند تا افراد زیادی بتوانند از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در منزل و محل کار خودشان استفاده کنند .

لوازم هوشمند سازی ساختمان تحت برند و مارک های مختلفی توسط شرکتهای متفاوت فرآوری و عرضه می شوند از برندهای سرشناس در زمینه هوشمند سازی ساختمان و خانه هوشمند می توان موارد پایین را نام برد :

۱. برند Siemens

زیمنس شرکتی چندملیتی است، و در شهر برلین راه اندازی شد. امروزه کمپانی زیمنس در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات فرآوری برق، سیستم‌های خودکارسازی،اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق کار می‌کند. محصولات این شرکت در حال حاضر در بخش اتوماسیون ساختمان و هوشمند سازی ساختمان تحت پروتکل های KNX، Bacnet و Lonworks ارائه می شود.

۲. برند Schneider

اشنایدر الکتریک شرکتی فرانسوی است، که در مقوله فرآوری تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت در سیستم هوشمند ساختمان تحت پروتکل KNX تولید می شود.

۳. برند IBM

شرکت IBM به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی می باشد . با توجه به تاسیس این شرکت بر اساس علوم کامپیوتری ، مقوله کار این شرکت در بازار هوشمند به گستره نرم افزار ها و ذیل سیستم های اصلی مدیریت هوشمند ساختمان و منزل هوشمند و در ضمن دامنه های IOT معطوف می شود .

۴. برند Honeywell

این شرکت در مقوله های گوناگون کار و فعالیت دارد و یکی از این مقوله ها هوشمند سازی و اتوماسیون می باشد. این کمپانی نخستین محصولات خود را در زمینه ساختمان تحت عنوان سیستم های امنیتی و ایمنی ارائه کرد و در سالهای آتی محصولات خویش را در مقوله مهار هوشمند سازی ساختمان و نیز صنعت ارائه نموده است. محصولات این شرکت بیشتر در مقوله BMS در بازار هوشمند سازی ساختمان قابل استفاده است.

۵. برند ABB

عمدتاً در زمینه‌های برق توان و تکنولوژی اتوماسیون کار و فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت تحت پروتکل KNX در بازار عرضه می شود. این شرکت با توافق با شرکت Bosch، کلید های هوشمند خود را تحت برند Bosch به بازار عرضه می نماید و تمرکز خود را بر روی تجهیزات کنترلی تابلویی قرار داده است.

۶. برند HDL

شرکت HDL در چین راه اندازی شد و در حال حاضر  در زمینه هوشمند سازی پیشتاز است. این کمپانی محصولات خویش را به شکل بیسیم و باسیم و تحت پروتکل های KNX و BUS تولید می کند و با توجه به وجود درگاه های ارتباطی امکان ارتباط با دیگر پروتکل ها نظیر Zigbee، Bacnet، Z-wave و … را دارا می باشد.

این برندها در مقوله هوشمند سازی ساختمان ، ساختمان هوشمند ، هوشمند سازی مراکز بازرگانی و اداری و … دارای طیف وسیعی از هوشمند سازی می باشند  که شامل قطعات متنوعی است مانند:

  • سیستم های کنترل هوشمند گرمایشی-سرمایشی
  • سیستم های مهار هوشمند درب و کرکره
  • سیستم های کنترل هوشمند دزدگیر و اعلام حریق
  • سیستم های کنترل روشنایی
  • انواع سنسورهای حرکتی و نوری
  • سیستم های هوشمند امنیتی
  • انواع سیستم های هوشمند کنترل تردد
  • سیستم های مهار آبیاری هوشمند
  • سیستم های هوشمند موتورخانه

امیدواریم در آینده بتوانیم در مورد تمامی گزینه های بالا برای شما خوانندگان عزیز که علاقمند به هوشمند سازی ساختمان و یا محیط کار هستید مقالاتی کامل تهیه کنیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.